Bejegyzések diéta címkével ellátva

Gyermekeink egészsége a mi felelősségünk

Egy nemrég készült felmérés szerint európai országokat tekintve Magyarországon a legnagyobb az elhízottak aránya. Napjainkban, Európában és hazánkban a népesség több mint 50 százaléka legalább túlsúlyos és több mint 20 százaléka elhízott. De talán a gyerekek körében jobb a helyzet? Sajnos nem. Náluk minden negyedik gyerek számít túlsúlyosnak. A helyzet kialakulásának hátterében a kockázati tényezők összeadódnak. Ez nem…

bővebben

Van-e egészségnevelő hatása a menzareformnak?

Tavalytól (2017. januárjától) hatályba lépett a közétkeztetési rendelet, mely igen szigorúan szabályozza az oktatási intézmények által biztosított étkezést. A szülők vegyesen fogadták a “szankciókat”, hiszen a mérlegnek két oldala van. Egyfelől fontosnak tartják az egészségnevelés megkezdését már iskolás (akár bölcsődés) korban. Jó tudni, hogy a gyerek tányérjára megfelelő mennyiségű zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű gabona, kevesebb zsír, cukor és…

bővebben

Süssünk- főzzünk VitaKid kompatibilisen!

Kedvenc ételeid közül legtöbb bizonyára családi hagyomány, a nagyi receptjei alapján készülnek. Sokaknak pont emiatt nehéz az életmódváltás, az egészségesnek mondott ételek bevezetése. A megszokott ízektől, szokásoktól nagyon nehéz megválni. DE van egy jó hírem; NEM IS KELL! :) A megszokott receptjeinket meghagyva egészséges ételeket készíthetünk a családnak úgy, hogy az remélhetőleg a gyerekeknek, anyának és apának is…

bővebben

A cukorbetegség előszobája: az inzulinrezisztencia 2

Korábban az inzulinrezisztenciáról, a szénhidrát-anyagcsere egy zavaráról volt szó. A cikket itt olvashatod el újra. Észlelted a tüneteket? Akkor jól figyelj! A lakosság több mint a fele érintett, nemtől, kortól függetlenül. Pontos adatok azonban nincsenek, hiszen nem mindenkinél fedezik fel a problémát (időben). Hogyan ismerem fel??? Az inzulinrezisztencia tünetei: falásrohamok (két étkezés között jelentkező, hirtelen fellépő éhségérzet) szénhidrát-éhség,…

bővebben

A cukorbetegség előszobája: az inzulinrezisztencia

Talán téged is érint? Változtass időben! Bevezető: Szervezetünk működéséhez energiára van szükségünk. Ezt az élelmiszerekben lévő energiát adó tápanyagokból biztosítjuk (fehérje, zsír, szénhidrát). A tápanyagok a szervezetünkben a vérárammal jutnak el a megfelelő célszervhez. Ez egy bonyolult és nagyon összetett folyamat, és szervspecifikus. A véráramba kerülő cukor (szénhidrátok bontásából keletkezik) inzulin segítségével jut be a megfelelő sejtekbe, így…

bővebben

Én és a túlsúlyom „párterápiája”

Biztos vagyok benne, hogy legtöbbünk hol múló kalandként, hol tartós párkapcsolatban összejött már néhány kiló súlytöbblettel. Kinek, hogy? Valakinek könnyű a szakítás, valakinek azonban csak nem megy a súlytöbblettől való megszabadulás. Ön, Kedves Olvasó járt már úgy, hogy úgy érezte mindent kipróbált már, – fantasztikus diétákon, sikeresnek mondott fogyókúrákon, megbukott „életmódváltásokon” van túl – de csak nem sikerült…

bővebben

Hogyan győz le minket a jojó-effektus

A holisztikus megközelítés szerint a tartós túlsúly mindig mentális-érzelmi éhezés következménye, azaz a lelkünket megbetegítő probléma szomatizálódott, kézzel tapintható megmutatkozása. Akkor beszélünk mentális-érzelmi éhezés okozta súlytöbbletről, ha az tartósan több mint 5 kg. Ebből következik, hogy bármit is teszünk, kezdve a „normál életvitelünktől” a számtalan fogyókúra próbálkozásig nem sikerül megszabadulnunk a nem kívánt zsírraktárainktól. Gondolom, többen vannak Önök…

bővebben